Анотація.
У короткому повідомленні автор, на основі власного досвіду з проведення ґрунтових обстежень та результатів власних наукових досліджень, пов’язаних з діагностикою ґрунтів, висловлює пропозиції щодо оновлення методики майбутнього великомасштабного обстеження ґрунтового покриву України. Суть удосконалень автор вбачає у правильному складанні номенклатурних списків ґрунтів, з використанням як класичних традиційних визначників, так і сучасних наукових напрацювань, особливо тих, що стосуються ґрунтів у перехідних між природними зонами просторах. З упевненістю про обов’язковість використання для діагностики дистанційних методів обстеження, автор закликає ще раз провести додаткові дослідження ефективності дистанційного зондування з метою визначення ступеня вірогідності (істинності) результатів діагностування як генетичного, так і агрономічного статусу ґрунтів. Рекомендовано також удосконалити диференціацію результатів аналізу гранулометричного складу.
Список використаної літератури
1. Канівець С.В. Чорноземи поліського Опілля: монографія. Харків: Майдан, 2013. 124 с.
2. Канівець С.В. Особливості сірих лісових ґрунтів лесових островів Полісся і Лівобережного Лісостепу України. Грунтознавство. 2014. Том. 15, №. 3-4. DOI: 10.15421/041417 C. 56-63.
3. Топольний С.Ф. Ґрунти Буг-Дніпровського межиріччя в межах переходу Лісостепу у Степ: автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд. біол. наук; спец. 03.00.18 – ґрунтознавство. Харків, 2009. 22 с.
4. Мороз Г.Б. Географо-генетичні особливості ґрунтів смуги переходу від Сухого до Середнього Степу в північно-західному Причорномор’ї: автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд. геогр. наук; спец. 11.00.05 – біогеографія і географія ґрунтів. Львів, 2010. 20 с.
5. Гулик С.В. Ретроспективний аналіз лучно-степових ландшафтів Західного Поділля, їх сучасний стан та напрям розвитку: автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд. геогр. наук; спец. 11.00.01 – фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів. Львів, 2011. 20 с.